Yaz Bilişim Okulu    
 
 ONLINE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ -  FACEBOOK SAYFAMIZ İÇİN TIKLAYINIZ
Yaz Bilişim Okulu, öğrencilerin teknoloji okur-yazarlıklarını ve bilişim teknolojileri yeterliliklerini keyifli bir öğrenme ortamında geliştirmeyi hedefler. 21. yüzyıl becerilerine göre şekillenen Yaz Bilişim Okulu, daha kalıcı ve keyifli bir öğrenme iklimi oluşturabilmek için, deneyimleyerek öğrenme, problem çözme, analitik, yaratıcı ve eleştirel düşünme, işbirliği yapabilme kavramlarına odaklanır.

Yaz tatili çocuklarımızla etkili zaman geçirmek için çok önemli bir zaman dilimi. Bu dönemde çocuklarımızla mümkün olduğu kadar çok farklı etkinliklerde bir arada olarak, onlara hem rol model olmak, hem de onların gerçek ilgi, istek ve ihtiyaçlarını daha açık görebilmek için inanılmaz bir dönem.Bu dönemde çocuklarımızla birlikte açık havada etkinlikler düzenlemek, onlarla oyun oynamak, piknik yapmak, bir spor etkinliğine birlikte katılmak, çevremizdeki sergileri ve müzeleri ziyaret etmek, kamp yapmak ya da birlikte kumdan kaleler yaparak midye kabuğu toplamak gibi uzunca bir liste çıkartmak mümkün. Evde vakit geçirmemiz gerekiyorsa eğer, onlarla birlikte kurabiye yapmak, lezzetli yaz yemekleri pişirmek, çocuğumuzun yaşına göre birlikte resimli kitap okumak, ortak okunan bir kitap hakkında konuşmak, bir albüm düzenlemek ya da puzzle yapmak gibi farklı etkinliklerde bir arada olabiliriz.

Tüm bunların yanı sıra çocuklarımızın yaz okullarından faydalanmasını sağlamak ise yalnızca çalışan ailelerin imdadına yetişen bir uygulama olarak değil, çocuklarımızın eğitim bütünlüğünü sağlayan bir uygulama olarak karşımıza önemli bir seçenek olarak çıkıyor.

Özellikle butik bir eğitim anlayışı ile bireysel eğitim uygulamasına sahip okullar dışında, biliyoruz ki çocuklarımız genelde kalabalık sınıflar içerisinde, ilgi ve ihtiyaçlarının tam olarak belirlenemediği, öğretmen merkezli eğitim ortamlarında eğitim almak durumunda kalabiliyor. Yaz okulları tam da bu noktada çocuklarımıza, daha küçük sınıflarda, daha bireysel yaklaşım görebilecekleri, interaktif ve çocuk merkezli bir ortamda eğitim imkanı sağlamaktadır. Bu çocuk dostu olarak tanımlanabilecek eğitim ortamları ise çocuklarımızın duygusal beceri ve problem çözme yeteneklerine olumlu anlamda katkı sağlamaktadır.

4-6 YAŞ 7-8 YAŞ 9-11 YAŞ 12-14 YAŞ
Temel Bilgisayar Eğitimi Temel Bilgisayar Eğitimi eSpor (Elektronik Spor) eSpor (Elektronik Spor)
Jr. Robotik Kodlama Saati (Code.org) Robotik Robotik
Hologram Show Küçük Bloggerlar Code.org İle Kodlama Scrath ile Kodlama
Eğlenceli Bilim Saati Akıl Oyunları Küçük Bloggerlar Web Tasarımı
Hoverboad Jr. Robotik Çizgi Film Tasarımı Grafik Tasarım
Jimnastik Hologram Show Bilim Kurgu Saati Akıl oyunları
Dans Eğlenceli Bilim Saati Hologram Eğitimi Eğlenceli Bilim Saati
Drama Hoverboard Yüzme Bilim Kurgu Saati
Seramik Dans Basketbol Engineer Kids
Müzik Jimnastik Voleybol Yüzme
Görsel Sanatlar Drama Oryantiring Basketbol
Yüzme Seramik Tırmanma Duvarı Voleybol
Basketbol Müzik Eğitsel Geziler Oryantiring
Sinema Saati Yüzme   Tırmanma Duvarı
  Basketbol   Eğitsel Geziler
  Voleybol    
  Sinema Saati    

1. eSpor (Elektronik Spor)

eSpor (eSports, Elektronik Spor, Rekabetçi Oyun, Profesyonel Oyunculuk vb.) sporun yeni formu olarak lanse edilen ve Bilgisayar/Konsol/Mobil platformlar üzerinden rekabet ederek bireysel ve/veya takımsal olarak çeşitli oyun modlarıyla oynanan yeni bir alan olarak tanımlandırılabilir.
2. Robotik

Robotik Dersi, öğrencinin elektronik tasarım ve  teknolojik deneyimler gerçekleştirdiği eğlenceli bir süreçtir. Öğrenci keşfetmeyi, icat etmeyi özgürce yaşamaktadır. Böylelikle dijital deneyimlerle çalışır bir modül oluşturabilmekte, yaparak-yaşayarak edindiği becerilerle yeni transfer alanları hayal etmektedir.
3. Junior Robotik

Lego eğitimi oyun oynamanın çok ötesinde bir eğitim vermektedir. Lego basit olduğu kadar çocuğun zekâsını ve becerisini zorlayıcı bir özelliği olduğu için önemli ve etkili bir oyuncaktır. Çocuklar parçaları kendi hayal dünyalarına uygun şekillerde yerleştirerek değişik oyunlar yaratabilmektedir. Bu da çocuğun duyu-hareket açısından gelişmesini sağlar. 
4. Kodlama (Scrath & Code.org)

Kodlama eğitimi gitgide önem kazanan bir konudur. Özellikle küçük yaştan itibaren bu eğitimin verilmesi gerektiği savunulmaktadır. “Kodlama”yı oyunla öğretmeyi hedefleyen Code.org sitesi; her yaşa ve seviyeye uygun kurslarının bulunması, ücretsiz ve Türkçe dil desteğine sahip olması sebebiyle geniş kitlelere hitap eden bir platformdur.
5. Web Tasarımı (Wordpress)

Çocukları dünyasın hayali kahramanlarla, uydurdukları hikayelerle doludur. Onlar bilmese de yarattıkları bu hikayeler bir klavye ve iyi rehber eşliğinde gerçek bir öyküye dönüşebilir. Bazı çocuklar da içinde bir yazar potansiyeli taşıyabilir, yazdıklarıyla çevresindeki pek çok insanı şaşırtabilir. İyi bir yönlendirme ile yazarlığa harika bir başlangıç yapabilirler.
6. Web Tasarımı (Blogger)

Wordpress güçlü bir kişisel yayım platformudur ve internette bir yayımcı olarak kullanıcının tecrübesini mümkün olduğu kadar çekici hale getirmek için tasarlanmış özellikler ile gelmektedir. Özgürce dağıtımı yapılan, standart, hızlı, hafif ve kişisel ayarlarıyla ve tamamen istenilen özelliklere göre değiştirilebilir çekirdeğiyle bir yayım platformu sunmaktadır.
7. Akıl Oyunları

Ders = öğrenmek olarak değerlendirdiğimizde oyun = ders sonucuna da varabiliriz çünkü oyun, çocuklar için en iyi öğrenme yöntemidir. Birçoğumuz ders kelimesinden “bir şeylere çok çalışıp aklımızda kalmasını sağlamak” şeklinde anlamlar çıkarıyoruz.
8. Eğlenceli Bilim Saati

Fen, matematik, mühendislik ve teknoloji eğitimi alanlarını 8-14 yas grubu çocukların hayatına eğlenceli bir şekilde ve uygulamalı olarak taşırken, çocukların problem çözme becerilerini geliştirmeyi benimser. Okul sonrası etkinliklerinden yaz kamplarına uzanan bir ürün ve hizmet yelpazesi ile çocukların zihinlerini işleyip şekillendirmektedir.
9. Bilim Kurgu Saati

Bilim ve teknolojideki gelişmeler bilimkurgunun ana dayanağıdır. Asıl kaygısı ise mantıksal tutarlılık ve neden-sonuç ilişkisi içinde geleceği yorumlamaktır. Bilimkurgu, bilimsel verilerin sağladığı olanaklarla düşsel ve mantıklı tahminler yapar, bilimsel buluşların gelecekte nelere yol açacağı üzerinde durur.
10. Temel Bilgisayar Eğitimi

Bilişim çağında gençler teknoloji ile erken yaşta tanışmaktadır. Temel bilgisayar eğitimi günümüz teknolojisine daha doğru, etkili, etik ve güvenli şekilde kullanmayı hedefler.
11. Hologram Eğitimi & Show

Sunum teknolojileri günümüzde giderek önem kazanmaktadır. Hologram, öğrencilerin üç boyutlu sunum becerilerini geliştirmeyi hedeflemektedir. Öğrenciler hologram dersinde alternatif sunum yöntemlerini deneyimleyeceklerdir.
12. Çizgi Film Tasarımı

Çocukların eğitim kalitesi gün geçtikçe artmaktadır, bunun sebebi tabii ki de teknolojik gelişmeler ve çocukların ilgisini nelerin çektiği ile ilgili yapılan araştırmalar diyebiliriz. Çocuklar direkt olarak anlatılan ders konuları dışında, görsel ve sese dayalı eğitim öğretim teknikleri sayesinde, öğretilmek istenileni daha kaliteli ve kalıcı bir şekilde öğrenmektedir. 
13. Grafik Tasarım

Çocukların görsel becerilerinin gelişmesini amaçlamaktadır. Kurs uygulamalı olarak tasarım kuram ve prensiplerini öğreterek çocukların sembol, poster, broşür, kitap kapağı vb gibi projeler üretmesini hedefler. Grup halinde uygulanan derslerde çocuklar birbirlerinin çalışmalarından da öğrenme imkanı bulacaklardır. 
14. Engineer Kids

Cardboard, Basit Projeksiyon, Hologram gibi teknolojik ürünlerin tasarımların planlanması ve uygulaması ile bilimsel materyallerin minik ellerde hayat bulması.
15. Yüzme

Tüm doktorlar tarafından önerilen yüzme sporunun bireye bir çok faydası vardır.Özellikle her yaşın yapabildiği tek spor olan yüzme bu özelliğinden dolayı diğer sporlardan ayrılmaktadır. Başlıca bir çok hastalıkta önerilen yüzmenin tedavi etme özelliğinin var olması bu spora gönül verenler tarafından ayrı bir  güzellik katıyor.Yer çekiminin olmadığı suyun kaldırma kuvvetinin olduğu yerde yüzüyoruz.
16. Basketbol

Erken yaşlarda spora başlamanın, çocukların zeka ve fiziksel gelişimleri için sonsuz yararları vardır. Çocuklar spor sayesinde sosyalleşir, kendine güveni artar, kontrolü ve disiplini öğrenir. Ayrıca büyümenin en hızlı dönemlerinde yapılan spor, sağlıklı bir gelişim süreci için en büyük destekçilerden biridir.
17. Voleybol

‘Çocuğuma hangi sporu yaptırmalıyım?’ diye düşünüyorsanız, voleybol iyi bir alternatif olabilir. Sağlıklı bir yaşam biçimi oluşturmaları için çocuklarınızı spora teşvik edin. Böylece çocuklarınız, spor yaparak hayatlarını erken yaşta disipline sokmayı öğrenip, yaşamları boyunca daha dinç ve aktif olurlar.
18. Hoverboard

Hoverboard, bilim kurgu filmlerinden esinlenerek icat edilen bir kaykay prototipidir. Denge ve Hoverboard kullanımı üzerinde duracağımız derslerimizde, öğrencilerimiz hem eğlenecekler hem de çağımızın popüler kaykay kültürüne uyum sağlayıp Hoverboard eğitimi alacaklardır.
19. Müzik

Erken yaşlarda spora başlamanın, çocukların zeka ve fiziksel gelişimleri için sonsuz yararları vardır. Çocuklar spor sayesinde sosyalleşir, kendine güveni artar, kontrolü ve disiplini öğrenir. Ayrıca büyümenin en hızlı dönemlerinde yapılan spor, sağlıklı bir gelişim süreci için en büyük destekçilerden biridir.
20 Görsel Sanatlar

Resim çizmek, genel anlamda bireyin iç dünyasının kağıt üzerine aktarılmış biçimi ve zihinsel gelişimin göstergesidir. Öğrencilerimiz kendi iç dünyasını görsel sanatlar dersin de özgürce kağıdına çizerek boyayarak keserek yapıştırarak istediği malzeme ve istediği boyutta yansıtır.
21. Seramik

Seramik çalışmalarının çocukların gelişiminde önemi büyük. Seramikle yaptıkları üç boyutlu çalışmalar, çocukların iç dünyalarını dışa vurmalarını sağlıyor.Duygularını ifade etme gücü kazanıyor ve çamur ile çalışırken soyut kavramları somutlaştırmayı öğreniyorlar.