Ekin Koleji - İzmir -
EN  |  TR 
SOSYAL YAŞAM
 Geleneksel Etkinliklerimiz
 Kulüpler
 Sosyal Sorumluluk Programı
 Disiplin Felsefemiz
 Seyrek Kampüs Okul Aile Birliği
 Ataşehir Kampüs Okul Aile Birliği
Sosyal Sorumluluk Programı

Ekin Koleji; öğrencilerinin kurumun temel ilkelerinde önemsenen değerleri içselleştirmiş, ülke ve dünya sorunlarına duyarlı ve sorumluluk alan, haklar ve sorumluluklar konusunda bilinçli, gönüllü çalışmanın önemini fark etmiş, sorunlara çözüm üreten, resmi ve özel sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yapabilen, farklılıklara duyarlı ve alt yapısı güçlü bireyler olmasını ister. Bunun gerçekleştirilmesi için sosyal servis sorumluluğunda geleneksel etkinliklerinin yanı sıra her eğitim öğretim döneminin başında toplumsal sorumluluk adına bir dizi etkinlik planlar.
 
Sosyal sorumluluk servis kapsamında; yaş gurubu özelliklerini dikkate alarak yürütülen pek çok proje vardır. Bunlardan bazıları hemen her yıl tekrarlanan ve önemsediğimiz çalışmalardır. Bunlar: Aliağa’ya, Menderes’e Ekin Ormanı; EÇEV ve ÇYDD işbirliği ile öğrencilere burs verilmesi; LÖSEV, Ege Orman Vakfı ve TEMA vakfıyla ortak çalışmalar, Görme Engelliler okul kitaplığına kitap okuma desteği, yalnız çocuklara oyuncak kampanyası, engellilerle resim, müzik, dans atölyesi; kardeş okula eğitim, arkadaş, eğitsel materyal desteği; kitap-kırtasiye, giysi destek kampanyalarıdır.
 
Her yıl yapılan bu sosyal sorumluluk çalışmaların yanı sıra yine her öğretim yılı başında sınıflar düzeyinde yıl boyunca tanıyacakları ve birlikte toplumsal çalışmalar yapabilecekleri, sivil toplum örgütleri belirlenir. Sınıf öğretmenlerimiz, şube rehber öğretmenlerimiz belirlenen sivil toplum örgütüyle bağlantı kurarak belli bir protokolle yıl boyunca gerçekleştirecekleri çalışmaları planlarlar. Yapılacak çalışmaların belirlenmesinde öğrencilerimizin önerileri ve çalışmalarda aktif sorumluluk almaları , sosyal sorumluluk bilinci kazanmaları açısından öncelikli hedefimizdir.


SEYREK KAMPÜS

İnönü mah. 9 Eylül cd.
No: 124 Seyrek / Menemen

Tel: 444 35 76

Fax: 0232 844 74 84
e-Posta: info@ekin.k12.tr
ATAŞEHİR KAMPÜS

Ataşehir Mahallesi
8019/21 Sokak No:37
Çiğli - İZMİR

Tel: 444 35 76

Fax: 0232 329 10 78
e-Posta: info@ekin.k12.tr
KISA YOLLAR

Neden Ekin?
Temel İlkelerimiz
Öğretim Modeli
Kampüste Yaşam
Kulüplerimiz
Sosyal Sorumluluklar
YEMEK LİSTESİ

Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
BİZİ TAKİP EDİN