Ekin Koleji - İzmir -
EN  |  TR 
12
 Okul Öncesi
İlkokul
Ortaokul
 Ortaokul Eğitim-Öğretim     Yabancı Diller    Projeler    Kayıt    Burs    Grş. Saat.   Sınav Tak.   Veli El Ktb.  Yemek

  İngilizce Dil Eğitimi
  İngilizce Dil Programı
  Almanca Dil Eğitimi
  Almanca Dil Programı
  Yabancı Dil Etkinlikleri

 İngilizce Dil Programımız

CEFR Programı 3 ana seviyeden oluşmaktadır.

SEVİYELER İÇERİK
 A (Temel Kullanıcı) A1 A2
 B (Bağımsız Kullanıcı) B1 B2
 C (Yetkin Kullanıcı) C1 C2

8. sınıfımızdan mezun olan öğrencilerimizin CEFR standartlarına göre (B1 / B2) seviyesine ulaşmalarını hedeflemekteyiz. Bu kriterlere göre seviyeler aşağıdaki gibidir.

 B1

Okul, iş, boş zamanlar gibi alışılmış konularda, standart dil net bir şekilde kullanıldığında konunun ana noktalarını anlayabilir. Seyahatlerde, İngilizce’nin konuşulduğu yerlerde karşılaşabileceği çoğu durumların üstesinden gelebilir. Alışıldık konularda ve kişisel ilgi alanlarında basit düzeyde ve konuları ilişkilendirerek kendini ifade edebilir. Yaşadığı olay ve deneyimleri, hayallerini, umutlarını ve hedeflerini anlatabilir, görüşlerini kısa olarak gerekçelendirebilir ve açıklama yapabilir.

 B2

Somut ve soyut konulardaki zor metinlerin içeriğini ve kendi branşındaki tartışmaları anlayabilir. Sıradan bir sohbette anadilinde konuşan birisi ile her ikisinin de fazla zorluk çekmeyeceği şekilde spontane ve akıcı konuşup anlaşabilir. Geniş bir konu yelpazesinde net ve detaylı bir şekilde kendini ifade edebilir. Güncel bir konuda kişisel fikrini dile getirebilir, farklı seçeneklerin avantaj ve dezavantajlarını sıralayabilir.

 Ek Programlar

Ara sınıflara gelen öğrencilerimiz için yaz döneminde öğrencilerimizin seviyelerine uygun yaz kursları başlar. Sınıf düzeyine yetiştirilmesi için gereken planlama öğrenci bazında yapılır ve öğrenciler yıl boyunca aldıkları ek derslerle yabancı dilde gelişim sağlarlar. Dilin öğrenilmesi bir süreçtir ve bu süreç geniş zamana yayılır. Öğrencilerimiz kat ettikleri yola göre değerlendirilirler ve gelişimleri konusunda geri dönüt alırlar.

SEYREK KAMPÜS

İnönü mah. 9 Eylül cd.
No: 124 Seyrek / Menemen

Tel: 444 35 76

Fax: 0232 844 74 84
e-Posta: info@ekin.k12.tr
ATAŞEHİR KAMPÜS

Ataşehir Mahallesi
8019/21 Sokak No:37
Çiğli - İZMİR

Tel: 444 35 76

Fax: 0232 329 10 78
e-Posta: info@ekin.k12.tr
KISA YOLLAR

Neden Ekin?
Temel İlkelerimiz
Öğretim Modeli
Kampüste Yaşam
Kulüplerimiz
Sosyal Sorumluluklar
YEMEK LİSTESİ

Ana okulu
İlk okul
Orta okul
Lise
BİZİ TAKİP EDİN