Ekin Koleji - İzmir -
EN  |  TR 
 Okul Öncesi
İlkokul
Ortaokul
 İlkokul Eğitim-Öğretim   Yabancı Diller   PDR   Projeler    Sınav Tak.   Kayıt   Veli El Ktb.   Yemek   Grş. Sa.   

  Veli El Kitabı
  Velilerden Beklediklerimiz
  Disiplin Anlayışı
  Öneri/Sorun Süreci
  Sık Sorulan Sorular
  Öğrenci Sorumlulukları
  Kurallar
  Kıyafet Yönergesi
  Öğrenci Dolabı/Kayıp Eşya
  Harçlık ve Telefon
  Geziler
  Beslenme
  Revir-Ulaşım-Güvenlik

 Velilerden Beklediklerimiz

Okulumuzda sistemli bir çalışma ortamı sağlayabilmek için velilerimizden beklediklerimizi aşağıda belirtilmiştir. Bunları titizlikle takip etmeniz çocuklarımız için daha verimli bir ortam sağlamak için çok önemlidir.
 • Okulumuzda çocuğunuzun bağlı bulunduğu yönetim birimlerini, öğretmenleri tanımanız ve doğru ve ilk ağızdan bilgiler almak için her gerek duyduğunuzda uygun birimlerle bağlantı kurmanız işleyişi hızlandıracaktır.
 • Çocuğunuzu herhangi bir sebeple okula göndermediğinizde servis hostesini ve okulu bilgilendirmeniz gerekmektedir. Okulda ilgili müdür yardımcısını arayabilirsiniz.
 • Uzun süreli devamsızlıklar için mutlaka önceden dilekçe ile okul müdürlüğüne öğrencinin hangi sebeple okula gelmediğini bildirmeniz gerekmektedir. Sağlıkla ilgili durumlarda rapor getirmeniz istenecektir.
 • Çocuğunuzun evde ödevlerini yapma zamanı olması, sabah uygun saatte kalkması, çantasını son dakikaya bırakmadan hazırlaması, evden kahvaltı ederek çıkması(okulda verilen sadece destektir), servisi bekletmemek için 2 dakika erken çıkması sizlerin takip etmenizi beklediğimiz ev kurallarıdır.
 • Çocuğunuz okula herhangi bir sebeple geç gelmesi halinde öncelikle ilgili müdür yardımcısına başvurmanız gerekmektedir. Müdür yardımcısı izin kağıdı ile çocuğunuza sınıfa kadar eşlik edecektir. Sınıf kapısına sizin götürmeniz, dersi bölerek sınıfa öğrencinizi sokmanız, öğretmene kısa da olsa bir şeyler sormanız, camdan bakmanız derse başlamış öğrencilerimizin dikkatini dağıtacağından uygun değildir. Bu konuda hassasiyetinizi rica ediyoruz.
 • Öğretmen ve yönetim görüşmeleri için mutlaka önceden randevu almanız gerekmektedir. Öğretmenlerimizin teneffüsleri onlar için dinlenme ve ihtiyaç giderme saatleri olduğundan ya da nöbetçi oldukları alanlarda aksamalar olabileceğinden kısa teneffüs aralarında görüşme için ısrarcı olmamanız gerekmektedir.
 • Öğretmenlerimizle telefon ile bilgi almak için okul sekreterliğine bilgi vermeniz yeterlidir. Öğretmenlerimiz uygun oldukları zaman diliminde size geri döneceklerdir. Sene başında web sitemizde yayımlanan öğretmen görüşme saatleri öğretmenlerimizin en uygun olduğu saatlerdir. Acil durumlarda müdür yardımcısını arayarak yardım alabilirsiniz. Okul sonrası küçük sınıflarda sınıf öğretmenlerini saat 20.00’den sonra aramamanızı rica ediyoruz. Bu saatten sonra öğretmenimiz cevaplamayabilir ya da size geri dönmeyebilir.
 • Okulumuzun velilerimiz için yaptığı bilgilendirme toplantılarına anne ya da babadan birinin katılımı zorunludur. Bu tür toplantılar ya hafta sonu ya da okul sonrası düzenlenmektedir. Çocuğunuzun süreçleri ile ilgili sınıf öğretmeni, rehberlik birimi ya da okul yöneticileri sizlerle görüşme yapmak için sizleri okula davet edebilirler. Dönemlik veli toplantıları ya da portfolyo sunumları da randevulu bir sistemle işlemektedir. Gün içinde birden çok görüşme yapılabildiğinden verilen görüşme saatinde hazır bulunmanız bir sonraki görüşmenin aksamaması için önemlidir. Gecikmeniz ya da randevuya gelememeniz halinde ilgili birime bilgi vermeniz bizim planlamalarımızı kolaylaştıracaktır.
 • Çocuğunuzu okuldan erken almak istediğinizde ilgili müdür yardımcısına bilgi vermeniz gerekmektedir. Çocuğunuzun sınıftan alınması, servis birimine haber verilmesi yöneticiniz tarafından yapılacaktır. Ders esnasında hiçbir sebeple sınıfa girmemeniz ya da pencereden bakmamanız ders ortamının bozulmaması için çok önemlidir.
 • Tüm iletişim bilgilerinizi sekreterlerimizden güncellemeniz size daha hızlı ulaşabilmemiz için çok önemlidir. Sizlere SMS yoluyla, yazılı bilgilendirme ile ve web sitemizden genel etkinlikler hakkında bilgi aktarılmaktadır. SMS ulaşmıyor ise mutlaka sekreterliğimize bilgi vermeniz gerekmektedir. Öğrencilerimizle gönderdiğimiz bilgilendirme yazılarını geri dönüş gerekiyorsa son güne bırakmadan belirtilen birime ulaştırmanız öğrencimizin tüm süreçlerden sorunsuz yararlanmasını sağlayacaktır.
 • Okulumuzda hiçbir kademede yaş günü gibi bireye özel kutlamalar yapılmaz. Bu tür bir talepte bulunmamanızı rica ediyoruz.
 • Çocuklarımızın okul giysileri dışında giysiyle okula gelmemesi, saçlarının toplu olması, herhangi bir takı kullanmaması gerekmektedir. Serbest kıyafet günlerinde derslerde rahat olacağı kıyafetler giymesi, aşırıya kaçmaması, saçların toplu olması gereklidir. Özellikle küpe takılması, farklı renklerde çorap ya da terlik tarzı çorapsız ayakkabı giymesi okul kurallarına uygun değildir. Çocuğunuzun sağlıklı kalması için tam gün lastik ayakkabılarla gezmesi uygun değildir. Koyu renkte okul ayakkabısı ile okula gelmesi gerekmektedir.
 • Servislerimiz çocuklarımızı evinizden alıp yine evinize bırakmakla yükümlüdür. Farklı güzergahlara gitmek isteyen öğrencilerimize ancak sizin yazılı onayınız ve gideceği güzergahtaki servisimizde yer varsa yardımcı olabiliriz.
 • Okulumuz güvenlik açısından öğrencilerimizi sadece velilerimize teslim eder. Sizin bilgi vermediğiniz durumlarda yakınlık derecesi ne olursa olsun teslim edilmez. Bu konuda hassas olmanızı ve anne ya da baba dışında okuldan ya da servisten teslim alacak kişiyle ilgili yönetimimizi bilgilendirmeniz gerekmektedir.
 • Milli bayramlarımız ve okulda öğrencimizin görev aldıkları etkinliklere katılım zorunludur. Hastalık dışındaki sebeplerle öğrencilerin bu önemli kutlamalara katılmamaları kabul edilmez. Sağlıkla ilgili durumlarda da okula öğrencimizin raporunun gelmesi gerekmektedir. Bir gösteride görev alan öğrencimizin gösteri günü okulda olmaması diğer arkadaşlarının çalışmalarını da aksatacağından çok önemli durumlarda önceden okul yönetimine yazılı bilgilendirme yapılması gerekmektedir.
 • Okul tarafından gönderilen duyuruları okuyarak, geri bildirimi olanları zamanında yanıtlamanız size sunulacak hizmet bakımından çok gereklidir. Duyuruları öğrencilerimizin okul günlüklerinin içinde götürmelerini sağlıyoruz. Buradan takip edebileceğiniz gibi sık sık çantalarını da kontrol etmenizi rica ediyoruz.
 • Öğrencilerimizin okula oyuncak veya herhangi bir gençlik dergisi, vb. yayınları getirmemesini sağlamanızı rica ediyoruz. 1. Sınıflarda oyuncak günü öğretmenlerimizce size bildirilecektir. Onun dışındaki günlerde getirilmemesi önemlidir. Bu tür malzemeler öğretmenlerimiz tarafından alınıp ancak size teslim edilecektir.
 • Okul idareci ve öğretmenlerine, hiçbir surette maddi değeri olan hediyeler vermemenizi rica ediyoruz.
 • Öğrencilerin mp3 player, ipod vb. araçları sadece ders dışında kullanabilirler. Ancak cep telefonu getirmeleri ilkokul bölümünde kabul edilmez. Getirilmesi halinde idare telefona el koyacaktır. Ancak sizlerle yapacağı toplantı sonrası size teslim edilecektir.
 • Öğrencilerin eşyalarının sorumluluğu kendilerine aittir. Giyecek ve okul malzemelerinde isim olmazsa kaybolması halinde öğretmenlerimizin yardımcı olması mümkün olamamaktadır.
 • Okulun görüşünü almadan okul etkinlikleri ile ilgili fotoğrafları medya ile paylaşmamanızı rica ediyoruz.
 • Öğrencilerimizin kişisel gelişimini desteklemek amacıyla 3. sınıftan sonra her yıl yapılan sınıf değişimlerini belirlerken öğretmenlerimizin akademik ve sosyal olmak üzere çeşitli dengeleri hassasiyetle gözettiğini bilmenizi önemle rica ederiz.
 • SEYREK KAMPÜS

  İnönü mah. 9 Eylül cd.
  No: 124 Seyrek / Menemen

  Tel: 444 35 76

  Fax: 0232 844 74 84
  e-Posta: info@ekin.k12.tr
  ATAŞEHİR KAMPÜS

  Ataşehir Mahallesi
  8019/21 Sokak No:37
  Çiğli - İZMİR

  Tel: 444 35 76

  Fax: 0232 329 10 78
  e-Posta: info@ekin.k12.tr
  KISA YOLLAR

  Neden Ekin?
  Temel İlkelerimiz
  Öğretim Modeli
  Kampüste Yaşam
  Kulüplerimiz
  Sosyal Sorumluluklar
  BİZİ TAKİP EDİN