Ekin Koleji - İzmir -
EN  |  TR 
12
 Okul Öncesi
İlkokul
Ortaokul
 İlkokul Eğitim-Öğretim   Yabancı Diller   PDR   Projeler    Sınav Tak.   Kayıt   Veli El Ktb.   Yemek   Grş. Sa.   

  Veli El Kitabı
  Velilerden Beklediklerimiz
  Disiplin Anlayışı
  Öneri/Sorun Süreci
  Sık Sorulan Sorular
  Öğrenci Sorumlulukları
  Kurallar
  Kıyafet Yönergesi
  Öğrenci Dolabı/Kayıp Eşya
  Harçlık ve Telefon
  Geziler
  Beslenme
  Revir-Ulaşım-Güvenlik

 Veli El Kitabı

Bu kitap, siz velimiz için, okulumuz hakkında gereksinim duyacağınız tüm bilgileri bulabileceğiniz bir başvuru kaynağı olması amacıyla hazırlanmıştır. Akademik yılın en verimli şekilde yaşanabilmesi için size sunduğumuz bu bilgiler, okul ile aile arasında eşgüdümün kurulmasını sağlayacaktır. İçerikteki bilgilerle sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

 Velilerimizle İletişim

Sizlerle bilgi paylaşımı ve iletişim için çeşitli yöntemler kullanılır. Güncel adres, cep telefonu, e-posta ve diğer iletişim bilgilerinizin Öğrenci İşleri kayıtlarında bulunması çok önemlidir.

Telefon (okul saatleri içinde): Acil durumlarda (sağlık, hava şartları nedeniyle okulun tatili vb.) size telefon ile ulaşılır.

İnternet sitesi: http://www.ekin.k12.tr adresinde yer alan ve devamlı güncellenen internet sitemizden en son haberleri takip edebilirsiniz. Okulda yapılan etkinlikler ile ilgili bilgilerin de yer aldığı sitemizde özel şifreniz ile öğrencinize ait kişisel bilgilere de ulaşabilirsiniz.

E-posta: Size ulaştırmak istediğimiz önemli ve genel duyurular için kullandığımız bir iletişim yoludur. E-posta adreslerinizi öğrenci işleri ofislerinden güncellemeyi unutmayınız aksi takdirde duyurularımız sizlere ulaşmayacaktır.

SMS: Önemli etkinlikler ve duyurular size SMS yolu ile hatırlatılır. Cep telefonu numaralarınızı öğrenci işleri ofislerinden güncellemeyi unutmayınız aksi takdirde önemli duyurularımız size ulaşmayacaktır.

Veli/Öğrenci El Kitabı: Internet sitemizde yer alır.

Facebook: Facebook resmi okul hesabımıza web sayfamızdaki linkten veya https://tr-tr.facebook.com/EkinKoleji adresinden ulaşarak güncel gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Ekince: Okulumuzun yılda bir yayımlanan kurumsal dergisidir.

Empati: Yılda bir belirlenen tema içeriğiyle PDR tarafından hazırlanan dergimizdir.

Anketler: Düzenli aralıklarla hazırladığımız veli memnuniyet anketleri, görüş ve beklentilerinizi öğrendiğimiz bir yöntemdir. Anket sonuçları, sürekli gelişimimiz için kullandığımız değerli verilerdir.

 Genel Veli Toplantılarımız

Sene Başı Bilgilendirme Toplantısı:: Sene başında toplu olarak tüm sınıf velilerine yapılır. Akademik ve branş derslerinde o yıl için koyulan hedefler ve istekler açıklanır. Bilgilendirme süreci hakkında bilgi verilir ve öğretmen, veli iletişim bilgileri alınır.

 Dönemlik Veli Toplantıları

1.Dönem Veli Toplantısı: Öğrencimizle yapılan tüm çalışmalardan elde edilen verilerin ve öğrenci hedeflerinin, gelişiminin aile ile paylaşıldığı toplantıdır. Ara karneler dağıtılır ve sınıf öğretmenince açıklanır. Aile görüşlerinin alınıp işbirliği yapılması hedeflenir. Toplantılar hafta içi ya da hafta sonu yapılır ve randevuludur. Velimizin verilen randevu saatinden önce okulda hazır olması gerekmektedir. Özellikle ilkokulda bu toplantıların yapılması zorunludur. 1. dönemde bu toplantılara öğrenci alınmaz. Anne babanın ikisinin de katılımı önemlidir. 20 dakika sınıf öğretmeni, 10 dakika İngilizce öğretmeni, 10 dakika rehberlik ve 10 dakika yönetim ile görüşme yapılır. Branş öğretmenleri bu toplantıda bulunmazlar. Ancak velinin talebi üzerine görüşme sağlanabilir.

2.Dönem Veli Toplantısı: Birinci dönemdeki gibi randevulu yapılır. Yine ara karne değerlendirmesi yapılır. Sınıf öğretmeni, İngilizce öğretmeni, rehberlik ve yönetim görüşmeleri yapılır. Öğrencilerimiz velilerine yıl boyunca yaptıkları çalışmaları ‘Portfolyo Sunumu’ şeklinde sergiler ve anlatırlar. Birlikte değerlendirme yaparlar. Hedefleri ile kıyaslarlar. Bu toplantıda branş öğretmenleri de bulunur ve isteyen velilerimiz görüşme yapabilirler. Bireysel veli/öğretmen görüşmeleri: İlkokulda velilerimiz okul sonrası acil durumlarda ve sormak istedikleri sorular için sınıf öğretmenlerimizin telefon numaralarından kendilerine ulaşabilirler. Ancak öğretmenlerimiz telefonlarını yönetim kararı ile akşam 20.00’ye kadar açabilmektedirler. Gün içinde ise derslerde olabildiklerinden cep telefonlarından ulaşılamayabilir. Böyle durumlarda okul sekreterliğine ya da müdür yardımcısına ulaşarak not bırakılabilir. Öğretmenimiz sizi uygun olduğu saatte arayacaktır. Diğer öğretmenlerimizin telefon numaraları verilmez. Ancak okul sekreterliğinden kendilerine ulaşabilirsiniz. Genel veli toplantıları dışındaki bireysel görüşmeler yüz yüze ya da telefonla olabilir. Öğretmenlerimizin sitemizden ilan edilen görüşme saatlerinde kendilerinden randevu alarak görüşme talep edebilirsiniz. Öğrencinizin gelişiminde öğretmeni ile koordinasyon kurmanız açısından sınıf ve branş öğretmenleriyle randevu alarak görüşmeniz çok önemlidir. Gerekli durumlarda öğretmenlerimiz ve rehberliğimiz de sizlere genel toplantıları beklemeden randevu verecektir. Bunun dışında her gün okul günlükleri üzerinden haberleşme sağlanır. Günlükler sabah ilk ders toplanır. Son ders eklenen duyurular içine zımbalanarak öğrencilere verilir. Bunun dışında veliler öğretmenlere ulaşmak için kişisel mailleri ya da SMS’i de kullanabilirler.

Bültenler ve Bilgilendirme Mektupları: Anasınıfı ve 1. Sınıflarda her ay sonunda yapılan çalışmalar ile ilgili sınıf öğretmenlerimiz ve branş öğretmenlerimiz bülten yayınlarlar. Buradan çalışmaları takip edebilirsiniz. Diğer sınıflarda ise işlenen konular ve yaşanabilecek güçlükler ya da derslerle ilgili istekler hakkında velilere aylık bilgilendirme mektupları gönderilir. Bunlara rehberliğin de aylık görüşleri ilave edilir.

Veli Seminerleri: Okulumuzun Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü tarafından sizlerin ihtiyacını duyduğunuz konular göz önünde bulundurularak düzenlenen seminerlerimizdir. Bu seminer tarihlerini çalışma takvimimizden takip edip katılmanız çok önemlidir.

Bayrak Törenleri: Bayrak törenlerimiz okulumuzun öğrenci ve öğretmenlerle çeşitli konularda paylaşım yaptığı ve okul bağlarının güçlendiği önemli bir iletişim ortamıdır.

Önemli Not: Güncel iletişim bilgilerinizin okula bildirilmesi büyük önem taşımaktadır. Lütfen adres ve telefon değişikliklerinizi Okul Yönetim Sistemi üzerinden on-line güncelleyiniz.
SEYREK KAMPÜS

İnönü mah. 9 Eylül cd.
No: 124 Seyrek / Menemen

Tel: 444 35 76

Fax: 0232 844 74 84
e-Posta: info@ekin.k12.tr
ATAŞEHİR KAMPÜS

Ataşehir Mahallesi
8019/21 Sokak No:37
Çiğli - İZMİR

Tel: 444 35 76

Fax: 0232 329 10 78
e-Posta: info@ekin.k12.tr
KISA YOLLAR

Neden Ekin?
Temel İlkelerimiz
Öğretim Modeli
Kampüste Yaşam
Kulüplerimiz
Sosyal Sorumluluklar
YEMEK LİSTESİ

Ana okulu
İlk okul
Orta okul
Lise
BİZİ TAKİP EDİN