Ekin Koleji - İzmir -
EN  |  TR 
12
 Okul Öncesi
İlkokul
Ortaokul
 İlkokul Eğitim-Öğretim   Yabancı Diller   PDR   Projeler    Sınav Tak.   Kayıt   Veli El Ktb.   Yemek   Grş. Sa.   

  Öğretim Modeli/Süreci
  Eğitim Öğretim Programı
  Ödev / Pekiştirme
  Etütler
  Ölçme Değerlendirme
  Zenginleştirilmiş Program


 Ödev

Özel Ekin İlkokulunda öğrenme okulda gerçekleşir. Öğrencilerin her konuyu ve kavramı okulda iyice öğrenmeleri için önlemler alınır; ancak pekiştirme, sorumluluk kazandırma, tekrar ettirme ve kendi öğrenme yöntemlerini geliştirmeleri için ev ödevleri verilir. Bunlar; ön hazırlık amaçlı pekiştirme ve üzerine düşündürme ya da değerlendirme amaçlı sorumluluklardır. 1. sınıflarda ortalama 20 dakika sürecek ödevler verilir. Her sene 10 dakika artar.

Öğrencilerin 1. sınıfın 2. döneminden itibaren ödevlerini yardımsız yapmaları beklenir. Ailelerden sadece kontrol, süre ayarlaması, ortam düzenlemesi gibi konularda yardım beklenir. Öğretmek öğretmenlerin işidir.

 Pekiştirme

'Öğrenmek' kavramı günümüzün hızla değişen bilgi ortamında sorgulanması gereken bir kavram olmuştur. Öğrenilen bilgilerin kalıcılığı, sorgulanması, pekiştirilmesi, araştırılması öğrenmeden sonraki diğer basamaklar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Özel Ekin İlkokulunda öğrencilerin öğrendikleri bilgileri pekiştirmeleri için ödevler, tekrarlar yanı sıra tüm branş derslerinin de öğrenilen bir kavramı kendi ders kazanımları içinde işlediği “Birleşik Müfredat Çalışmaları” yapılmaktadır. Örneğin; hayat bilgisi dersinde öğrendiği bir bilgi üzerine Türkçe dersinde yazı çalışması yapması, matematikte bu konu ile ilgili olabilecek problemler çözmesi, görsel sanatlarda çalışma çıkarması, müzik dersinde kavrama ait bir parçayı çalışması bilginin hem farklı alanlarda nasıl kullanılacağına hem de pekişmesine yardımcı olmaktadır.

SEYREK KAMPÜS

İnönü mah. 9 Eylül cd.
No: 124 Seyrek / Menemen

Tel: 444 35 76

Fax: 0232 844 74 84
e-Posta: info@ekin.k12.tr
ATAŞEHİR KAMPÜS

Ataşehir Mahallesi
8019/21 Sokak No:37
Çiğli - İZMİR

Tel: 444 35 76

Fax: 0232 329 10 78
e-Posta: info@ekin.k12.tr
KISA YOLLAR

Neden Ekin?
Temel İlkelerimiz
Öğretim Modeli
Kampüste Yaşam
Kulüplerimiz
Sosyal Sorumluluklar
YEMEK LİSTESİ

Ana okulu
İlk okul
Orta okul
Lise
BİZİ TAKİP EDİN